Automatická pračka – Její volba musí být důsledná

Každý z Vás využívá řadu nejrůznějších elektrospotřebičů v domácnosti. Mezi ty zcela nezbytné patří bezpochyby automatická pračka. Pomocník starající se o to, že Vaše prádlo bude stále, jako nové. Jestliže potřebuje novou automatickou pračku do své domácnosti poradíme Vám, na jaké parametry byste se měli při výběru zaměřit.

Velikost pračky a pracího bubnu

Nejprve přistupte k výběru automatické pračky z pohledu velikosti a rozměrů. V tomto případě lze rozlišovat minimálně dva základní typy. Od velikosti pračky se odvíjí i velikost bubnu určující, kolik prádla se vejde dovnitř. Více informací vyčtete z tabulky uvedené níže.

PředmětHodnota
Standardní pračkaHloubka od 49 cm
Slim pračkaHloubka do 48 cm
Mini pračkaVhodná na chatu
Kapacita bubnuOd 4 kg do 10 kg a více
Víte, jaké rozměry může mít Vaše nová pračka?

V okamžiku, kdy zvážíte rozhodnutí týkající se velikosti pračky, můžete přistoupit k volbě ostatních technických parametrů, které rozhodně nejsou zanedbatelné.

Automatická pračka se sušičkou

Rozhodovat byste se měli například z pohledu možností automatické pračky. Moderní modely disponují i sušičkou. Prádlo se pere a suší v jednom spotřebiči. Pořízení takového spotřebiče je určitě ekonomičtější. Na druhou stranu, poškození jednoho znamená nefunkčnost i toho druhého a to může zamrzet.

Automatická pračka má bohaté funkce

O maximálním komfortu při využívání automatické pračky rozhodují primárně funkce a prvky, jimiž disponuje. Pokud chcete výrobek šetrný k prádlu, vsaďte na modely s voštinovým bubnem. Šestý smysl je praktický doplněk a pomocník. Pračka se automaticky stará o všechny potřebné věci podle množství vloženého prádla. Jestliže od takového výrobku očekáváte dlouhou životnost, zaměřte se na automatickou pračku s invertorovým motorem.

Automatická pračka disponuje mnoha praktickými funkcemi. LED indikátory jsou jasným důkazem, včetně dalších - rychlý program, odložený start, možnost nastavení všeho skrze dotykový displej, dětská pojistka, zvukové signály související s ukončením programu a mnohé další. Praní může být v dnešní době opravdu hračka a zábava.