Dron představuje zábavu, ale také pracovní nástroj

Bezpilotní letoun, se kterým si užijete spoustu zábavy a zároveň je upotřebitelný v komerčním prostředí. Přesně tohle je dron často vybavený kamerou a ovládaný prostřednictvím chytrého telefonu nebo speciálního dálkového ovladače. Možnosti využití dronů jsou dnes bohaté, díky čemuž si na své přijde skutečně kdokoliv.

Splnění základních podmínek létání

Současná legislativa přišla s povinností registrovat každého drona, který váží více, jak 250 gramů a je vybaven kamerou. Pokud zároveň chcete létat s dronem, musíte dodržovat jistá pravidla. Jedním z nich je třeba zákaz létání za tmy. Dále musíte létat alespoň 50 metrů od lidí. Naprostý zákaz pak platí pro letecké prostory a jiné bezletové zóny.

Jaký dron je vhodný právě pro Vás?

Když se rozhodnete pořídit si dron, máte samozřejmě na výběr. Existují minimálně tři kategorie, které Vám prostřednictvím níže prezentovaných otázek a odpovědí blíže představíme. Zároveň se zmíníme o dalších důležitých informacích.

Co nabízí dron pro příležitostné létání?

Takový dron využijete venku i uvnitř. Získáte základní záběr z ptačí perspektivy a spoustu automatických režimů z pohledu ovládání. Neočekávejte však žádné moderní technologie v podobě GPS a jiných.

Co předkládají drony pro hobby použití?

V jejich případě zaplatíte více peněz. Na druhou stranu získáte manuální letové režimy, tříosovou stabilizaci kamery, možnost připojení externí kamery a lepší schopnosti letu.

Jak jsou vybaveny profesionální drony?

Takové modely umí natáčet videa ve 4K kvalitě. Pyšní se silným motorem, dlouhým dosahem a těmi nejnovějšími leteckými technologiemi. Nevýhodou je vyšší cena a pochopitelně i nutnost zkušeností s jeho ovládáním.

Jaký je dosah dálkového ovládání u dronu?

V závislosti na konkrétním modelu dronu s ním můžete létat do vzdálenosti dvou až pěti kilometrů od Vás samotných.

Jak dlouho lze s dronem létat?

Tento parametr se odvíjí od použitého akumulátoru a jeho kapacity. Průměrná doba se pohybuje mezi patnácti a třiceti minutami. Proto je lepší vybavit se náhradním akumulátorem.