Kávovary – Možností nákupu je více než dost

Šálek lahodné kávy ráno nebo během dne. To je rituál, který si neodpustí spousta lidí. Abyste si ho užili s maximální grácií, je zapotřebí se zaměřit na ty správné kávovary. V dnešní době totiž máte určitě na výběr, o čemž se můžete přesvědčit prostřednictvím níže uvedených řádků. Podrobněji Vás seznámíme se všemi oblíbenými modely.

Jaké jsou typy kávovarů?

Pokud patříte k milovníkům dobré kávy a máte rádi jednoduchý a rychlý proces přípravy, jednoznačnou volbou se stanou presovače a automatické kávovary. Ty jsou mimochodem dostupné také ve vestavné variantě. Vedle automatických kávovarů můžete vsadit ještě na ty pákové, french pressy, moka konvičky a překapávače. Právě tato posloupná řada představuje ty nejvybavenější modely až po ta nejlevnější a techniky nejméně náročná řešení.

Automatické kávovary a jejich parametry

Když se rozhodnete pořídit si nový kávovar, máte určitě na výběr. Volit jej budete na základě odlišných technických parametrů. Ty jsou s přihlédnutím k dostupnosti pestrých modelů opravdu různorodé. Více se dozvíte v níže prezentované tabulce.

Technický parametrHodnota
Příkon kávovaru300 W až 2 800 W
Tlak3 až 20 bar
Objem nádrže na vodu0,3 až 5 l
Hmotnost0,3 až 25 kg
Parametry, které může mít moderní kávovar.

Mezi podstatné technické parametry patří také velikost kávovaru. Přihlížet tedy musíte i k tomu, kam tento výrobek umístíte. Od konkrétního modelu se bude odvíjet výška, šířka a hloubka.

Kávovary a jejich funkce

Nakonec je to samozřejmě i funkční výbava moderních kávovarů, respektive těch automatických. Přínosem je kupříkladu možnost přípravy dvou šálků kávy najednou, což šetří drahocenný čas. Vhod přijde parní tryska pro napěnění mléka umožňující přípravu nejrůznějších druhů kávy. V rámci údržby lze zmínit odvápňovací systém čistící vodní kámen. I takový časovač Vám může přijít vhod. Jen si to představte sami. Nastavíte si časovač na obvyklou dobu vstávání a než přijdete do kuchyně, už Vás bude vítat vůně čerstvě přichystané kávy.