Plechovková proměna: Originální dekorace z plechovek pro vaše bydlení

Dekorace Z Plechovek

Kreativní využití plechovek

Plechovky od rajčat, fazolí nebo třeba od oblíbené limonády nemusí hned putovat do tříděného odpadu. S trochou fantazie a šikovnosti se dají proměnit v originální a stylové dekorace, které rozzáří váš domov i zahradu. Z plechovek snadno vykouzlíte praktické organizéry na psací potřeby, kuchyňské náčiní nebo květiny. Stačí je omýt, odstranit ostré hrany a pustit se do tvoření.

Pro milovníky rustikálního stylu se nabízí možnost plechovky natřít barvou s efektem kovu nebo je obalit jutovým provázkem. Romantické duše jistě ocení něžné dekorace s krajkou, stuhami a sušenými květinami. Děti si pak užijí tvoření veselých postaviček a zvířátek z plechovek pomalovaných pestrými barvami.

Plechovky se dají také využít jako originální květináče. Stačí je opatřit otvory pro odtok vody a zasadit do nich bylinky, letničky nebo sukulenty. Zavěšené na plotě nebo na zdi pak vytvoří působivou vertikální zahradu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl, dekorace z plechovek vám přinesou do vašeho domova originalitu, špetku hravosti a potěšení z vlastnoručně vyrobených věcí.

Odpad se mění v originální dekorace

Plechovky od nápojů nebo konzerv nemusí končit v tříděném odpadu. S trochou fantazie a šikovnosti se dají proměnit v originální a stylové dekorace, které oživí interiér i exteriér. Z plechovek se dají vytvořit například květináče, svícny, závěsné dekorace, organizéry na tužky nebo drobnosti, a dokonce i ptačí budky.

Nejdříve je potřeba plechovky důkladně omýt a odstranit ostré hrany. Poté už se fantazii meze nekladou. Plechovky se dají natírat akrylovými barvami, zdobit ubrouskovou technikou, polepovat provázky, látkami nebo papírem. Pro vintage vzhled je možné je napatinovat nebo nechat rezavět.

Dekorace z plechovek jsou skvělým způsobem, jak recyklovat a dát odpadnímu materiálu nový život. Navíc jsou originální, levné a snadno se vyrábějí. Stačí jen popustit uzdu kreativitě a pustit se do tvoření.

Plechovky jako květináče a vázy

Plechovky od rajčat, fazolí nebo kukuřice nemusíte hned vyhazovat. Stačí trocha fantazie a šikovnosti a proměníte je v originální a stylové dekorace. Plechovky se dají snadno natírat, polepovat, obmotávat provázky nebo zdobit decoupage technikou. Můžete je nechat v jejich původní podobě, nebo jim dodat vintage vzhled pomocí brusného papíru.

Plechovky skvěle poslouží jako květináče na bylinky v kuchyni, na balkóně nebo terase. Stačí do nich udělat pár dírek na odtok vody a naplnit je zeminou. Pro rustikální vzhled je nechte v původním stavu, pro modernější styl je natřete barvou na kov. Plechovky menších rozměrů se hodí i na pěstování sukulentů nebo jako obaly na menší pokojové rostliny.

Kromě květináčů se dají plechovky proměnit i na originální vázy. Stačí je naplnit vodou a naaranžovat do nich řezané květiny. Pro romantický vzhled zvolte plechovky s patinou, pro moderní styl je natřete výraznou barvou. Plechovky s otvory vytvoří zajímavý efekt, když se z nich bude voda pomalu odpařovat. Fantazii se meze nekladou a z plechovek se dají vytvořit i další dekorace, jako jsou svícny, dózy na tužky nebo organizéry na drobnosti.

Stylové úložné prostory z plechovek

Plechovky od kávy, konzerv nebo třeba od barev se dají snadno proměnit v originální a stylové úložné prostory. Stačí trocha fantazie, pár šikovných rukou a pár základních pomůcek. Než plechovky vyhodíte, zvažte jejich recyklaci a proměňte je v praktické pomocníky do domácnosti.

Plechovky očistěte, odstraňte případné ostré hrany a poté je můžete začít zdobit. Oblíbenou technikou je decoupage, kdy na plechovku nalepíte ubrousky s motivem dle vlastního výběru. Pro vintage vzhled je natřete akrylovými barvami a poté je zdrsněte smirkovým papírem. Plechovky můžete také omotat provázkem, látkou nebo barevným papírem.

A k čemu všemu je můžete využít? Fantazii se meze nekladou. Z menších plechovek snadno vykouzlíte organizéry na psací potřeby, příbory nebo štětce. Větší plechovky poslouží jako květináče, obaly na kuchyňské náčiní nebo dózy na potraviny. Pokud máte doma více plechovek, můžete je spojit k sobě a vytvořit tak originální policový systém.

Dekorace z plechovek jsou skvělým způsobem, jak dát druhý život věcem, které by jinak skončily v koši. Jsou ekologické, ekonomické a navíc originální. S trochou kreativity si tak můžete vyzdobit domov podle vlastních představ.

Osvětlení s nádechem recyklace

Plechovky od nápojů nebo konzerv nemusíte hned vyhazovat do žlutého kontejneru. S trochou fantazie a šikovnosti se dají proměnit v originální a stylové dekorace, které rozzáří váš interiér i exteriér. A co je nejlepší, takové dekorace z plechovek jsou nejen krásné, ale i ekologické a šetrné k planetě.

Z plechovek snadno vykouzlíte třeba svícny. Stačí je pečlivě omýt, odstranit ostré hrany a ozdobit podle vašich představ. Můžete je natřít barvou, obalit provázkem, polepit ubrouskovou technikou nebo do nich vyrazit zajímavé vzory. Do takto připravených plechovek pak už jen stačí vložit čajovou svíčku a máte jedinečnou dekoraci, která zútulní váš domov.

Plechovky se dají proměnit i na praktické organizéry. Stačí je polepit látkou, tapetou nebo barevným papírem a máte stylový box na tužky, štětce nebo jiné drobnosti. Z větších plechovek pak snadno vytvoříte květináče na bylinky nebo menší pokojové rostliny.

A pokud máte kreativního ducha, můžete se pustit i do složitějších projektů. Z plechovek se dají poskládat originální závěsné dekorace, lucerny, krmítka pro ptáky nebo dokonce i menší kusy nábytku.

Plechovky pro kutily a kreativce

Plechovky od rajčat, fazolí nebo kukuřice nemusíte hned vyhazovat. S trochou fantazie a šikovnosti se dají proměnit v originální a stylové dekorace do bytu i na zahradu. Plechovky se dají natírat, oblepovat, zdobit decoupage technikou nebo je zkombinovat s dalšími materiály, jako je dřevo, textil nebo provázky.

Z plechovek si tak můžete vyrobit například praktické organizéry na tužky, štětce nebo kuchyňské náčiní. Plechovky se dají zavěsit na zeď nebo postavit na poličku. Pokud máte rádi květiny, zkuste si z plechovek vyrobit originální květináče. Stačí je natřít barvou na kov, ozdobit je ubrouskovou technikou nebo je omotat jutovým provázkem. Do takto ozdobených plechovek pak můžete zasadit bylinky, sukulenty nebo drobné květiny.

Plechovky se dají využít i k výrobě svítidel. Stačí do plechovky vyvrtat dírky a vložit do ní svíčku. Takové svítidlo pak vytvoří v interiéru příjemnou atmosféru. Z plechovek se dají vyrobit i originální vázy na řezané květiny. Stačí je natřít barvou na kov, ozdobit je stuhou nebo je omotat provázkem. Plechovky se dají využít i k výrobě drobných dárků pro přátele. Stačí je natřít tabulovou barvou a napsat na ně vzkaz.

Dekorace na zeď z plechovek

Plechovky od rajčat, fazolí nebo třeba kukuřice nemusíte hned vyhazovat. Stačí trocha fantazie a šikovnosti a proměníte je v originální dekorace na zeď. Ať už jste milovníci vintage stylu, industriálního designu nebo dáváte přednost rustikálnímu nádechu, nápady na dekorace z plechovek se přizpůsobí vašemu vkusu.

Nejjednodušší variantou je plechovky natřít akrylovými barvami a ozdobit je podle libosti. Můžete je pomalovat, polepit ubrouskovou technikou nebo na ně nalepit různé ozdoby. Takto upravené plechovky pak stačí připevnit na zeď pomocí hřebíčků nebo silnějšího lepidla a máte hotovou originální dekoraci.

Pro ty, kteří rádi experimentují, se nabízí možnost plechovky nastříhat do různých tvarů a vytvořit tak originální závěsné dekorace. Plechovky můžete také provrtat a zavěsit na provázky, čímž vytvoříte zajímavý závěsný systém na květiny, bylinky nebo drobné předměty.

Inspiraci na dekorace z plechovek najdete na internetu, v časopisech o bydlení nebo v obchodech s dekoracemi. Nebojte se experimentovat a vytvořte si originální dekorace, které budou odrážet váš styl a osobnost.

Svícny a lucerny z plechovek

Plechovky od rajčat, fazolí nebo třeba kukuřice nemusí hned putovat do žlutého kontejneru. S trochou fantazie a šikovnosti se dají proměnit v originální a stylové svícny a lucerny, které zútulní váš domov. Stačí plechovky důkladně umýt, odstranit ostré hrany a pustit se do tvoření.

Nejjednodušší variantou je plechovku natřít barvou na kov, ozdobit ubrouskovou technikou nebo polepit barevným papírem. Pro romantickou atmosféru stačí do plechovky vyťukat drobné dírky, kterými bude po zapálení svíčky prosvítat světlo a vytvářet zajímavé obrazce. Pokud si troufáte na složitější vzory, můžete zkusit plechovku ozdobit technikou decoupage nebo na ni namalovat vlastní motivy.

Pro milovníky přírodního stylu se nabízí možnost plechovky omotat provázkem, jutou nebo březovou kůrou. Dozdobit je pak můžete sušenými květinami, větvičkami nebo šiškami. Takové lucerny se budou krásně vyjímat na terase, balkoně i v interiéru.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl, svícny a lucerny z plechovek budou originálním a osobitým doplňkem vašeho domova. Navíc jejich výroba je zábavou pro malé i velké a představuje skvělý způsob, jak dát druhou šanci věcem, které by jinak skončily v koši.

Plechovky pro venkovní použití

Plechovky od limonády, piva nebo konzerv nemusíte hned vyhazovat. S trochou fantazie a šikovnosti se dají proměnit v originální a praktické dekorace pro vaši zahradu, terasu nebo balkon. Plechovky jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, takže se nemusíte bát, že by je zničil déšť nebo slunce. Navíc se dají snadno natírat, polepovat a zdobit různými materiály.

Z plechovek můžete vyrobit například květináče, lucerny, krmítka pro ptáky, větrníky nebo závěsné dekorace. Stačí je očistit, zbavit ostrých hran a popustit uzdu své kreativitě. Pro romantickou atmosféru natřete plechovky na bílo a ozdobte je krajkou nebo jutovým provázkem. Pro moderní vzhled zvolte výrazné barvy a geometrické vzory. Děti potěší plechovky pomalované jako zvířátka nebo pohádkové postavy.

Nebojte se experimentovat a kombinovat různé materiály a techniky. Plechovky vám dávají nekonečné možnosti, jak si originálně a levně vyzdobit svůj venkovní prostor.

Tipy pro zdobení plechovek

Plechovky od kávy, konzerv nebo barev nemusíte hned vyhazovat. Stačí trocha fantazie a šikovnosti a proměníte je v originální dekorace. Než se pustíte do tvoření, plechovky pečlivě omyjte a odstraňte z nich všechny etikety. Pro vintage vzhled je můžete natřít matnou akrylovou barvou. Pokud toužíte po modernějším designu, sáhněte po zářivých barvách a geometrických vzorech. Plechovky snadno ozdobíte technikou decoupage pomocí ubrousků s motivem květin, ovoce nebo třeba starých novin. Pro romantický nádech oblepte plechovky krajkou nebo stuhou a doplňte je korálky či mašličkami. Z plechovek se dají vyrobit i praktické doplňky do domácnosti. Například stojany na tužky, květináče, dózy na potraviny nebo svícny. Stačí je dozdobit provázky, jutovým motouzem nebo dřevěnými dekoracemi. Fantazii se meze nekladou. Nebojte se experimentovat s různými materiály a technikami a vytvořte si originální dekorace, které oživí váš domov.

Inspirace z recyklovaného umění

Recy věci dostávají nový smysl a plechovky od rajčat nebo fazolí nejsou výjimkou. S trochou fantazie a šikovnosti se dají proměnit na originální a stylové dekorace, které rozzáří váš domov i zahradu. Zkuste si vyrobit třeba praktické organizéry na tužky, květináče s vintage nádechem nebo roztomilé svícny, které navodí útulnou atmosféru. Plechovky stačí pečlivě omýt, zbavit ostrých hran a pak už se můžete pustit do tvoření. Použijte akrylové barvy, ubrouskovou techniku, barevné spreje nebo je oblepte jutou či provázkem.

Hledáte inspiraci na originální dárek? Zkuste plechovky ozdobit a naplnit je vlastnoručně vyrobenými dobrotami nebo drobnými dárky. Určitě potěšíte a zároveň budete šetrní k životnímu prostředí. Recyklované umění je skvělý způsob, jak dát věcem druhou šanci a zároveň si vyzdobit domov originálními kousky s vlastním příběhem.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: bydlení

Autor: LukasJursa

Tagy: dekorace z plechovek | nápady na dekorace z plechovek