Smoothie je nápoj plný přínosných vitamínů

Tělu můžete dopřávat spoustu nejrůznějších látek, které jsou obecně prospěšné pro zdraví. Jestliže dáváte přednost zdravému životnímu stylu, jistě Vaší pozornosti neunikne smoothie. Lahodný nápoj, jehož doménou je především obsahová stránka. Pojďte s námi zjistit, co všechno Vám tento nápoj nabízí a v čem je přínosný?

Co je to smoothie?

Nejprve by bylo vhodné představit smoothie do nejmenšího detailu. Měli byste vědět, jak takový nápoj vlastně vypadá. Jedná se o pití s velice hustou konzistencí. Ta vzniká rozmixováním ovoce a zeleniny. Díky tomu docílíte odlišných příchutí. Z pohledu přípravy se kreativitě meze rozhodně nekladou. To znamená, že každý si dopřejete jinou lahodnou příchuť.

Vitamínová bomba od A až do Z

Každému je asi jasné, že smoothie je především zdrojem nejrůznějších vitamínů a minerálů prospěšných pro tělo. Jeho výhody jsou však daleko bohatší. Stejně tak existují i jistá negativa. O tom a mnohém dalším se zmíníme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké další výhody přináší smoothie?

Je to určitě vysoká dávka vlákniny, jíž tělu dodáváte. Zároveň získáte spoustu energie. Do nápojů si můžete přidávat i potraviny, které byste v normální podobě třeba vůbec nepozřeli.

Jak působí nápoje na trávicí ústrojí?

Velice kladně. V rámci lidského trávení mají čistící vlastnosti. Nápoj je obecně dobře stravitelný.

Jaké jsou další přínosy těchto nápojů?

Je to třeba kompletní detoxikace těla, posílení imunitního systému a jednoduchost přípravy nápoje. Díky tomuto způsobu zpracování ovoce a zeleniny se nepřipravíte o žádné nutriční hodnoty.

V čem spočívají nevýhody smoothie?

Přehnaná konzumace těchto nápojů může vést k překyselení těla. Zároveň se můžete dostat do stavu, kdy budete přijímat nadmíru jednoduchých cukrů. Pití nápojů v rámci hubnutí může být spojeno s neblahým jojo efektem.

Jaký je rozdíl mezi smoothie a koktejlem?

Smoothie je ryze přírodní a zdravý nápoj. Do koktejlů jsou velice často přidávány i jiné než přírodní suroviny. Typickým příkladem je zmrzlina.

Publikováno: 27. 06. 2021

Kategorie: zdraví

Autor: LukasJursa

Tagy: antioxidanty | koktejl | minerály | nápoje | ovoce | pití | smoothie | vitamíny | zdravý nápoj | zelenina