Sony A1: Revoluce ve světě fotografie?

Sony A1

Snímač CMOS s rozlišením 50,1 MP

Srdcem Sony A1 je revoluční fullframový snímač CMOS Exmor RS s rozlišením 50,1 megapixelu. Tento snímač posouvá hranice rychlosti a obrazové kvality. Díky své unikátní konstrukci s integrovanou pamětí dokáže snímat sériově snímky s plným rozlišením rychlostí až 30 snímků za sekundu. To je ideální pro fotografování rychlých akcí a sportovních událostí, kde je klíčové zachytit každý detail. Snímač CMOS s rozlišením 50,1 MP nabízí také vynikající dynamický rozsah a nízký šum i při vysokých hodnotách ISO. To oceníte zejména při fotografování za zhoršených světelných podmínek. Díky vysokému rozlišení snímače můžete pořizovat snímky s neuvěřitelnou mírou detailů a flexibility při následné editaci. Snímač Sony A1 je zkrátka technologickým skvostem, který vám umožní zachytit svět kolem vás s nebývalou přesností a krásou.

Procesor BIONZ XR pro rychlé zpracování

Fotoaparát Sony a1 je vybavený nejmodernějším obrazovým procesorem BIONZ XR, který je speciálně navržený pro zpracování obrovského množství dat generovaných 50,1MP obrazovým snímačem. Díky své výjimečné výpočetní síle umožňuje procesor BIONZ XR fotoaparátu Sony a1 dosahovat neuvěřitelné rychlosti snímání až 30 snímků za sekundu s elektronickou závěrkou a 10 snímků za sekundu s mechanickou závěrkou. To otevírá nové možnosti pro zachycení i těch nejrychleji se pohybujících objektů s dokonalou ostrostí a detaily.

Procesor BIONZ XR se ale neomezuje jen na rychlost. Díky pokročilým algoritmům zpracování obrazu zaručuje také výjimečnou kvalitu obrazu s vysokým dynamickým rozsahem, věrnými barvami a minimálním šumem i při vysokých hodnotách ISO. Procesor BIONZ XR je také zodpovědný za bleskově rychlé automatické ostření fotoaparátu Sony a1, které je schopné sledovat objekty v reálném čase s mimořádnou přesností. To vše dělá z procesoru BIONZ XR klíčovou součást fotoaparátu Sony a1 a umožňuje mu dosahovat profesionálních výsledků v nejrůznějších fotografických disciplínách.

Sériové snímání 30 sn./s s elektronickou závěrkou

Fotoaparát Sony a1 posouvá hranice rychlosti snímání s působivou frekvencí 30 snímků za sekundu s využitím elektronické závěrky. Tato funkce otevírá dveře do světa akční a sportovní fotografie, kde je zachycení i těch nejrychleji se pohybujících objektů klíčové. Díky absenci mechanické závěrky a jejích fyzických omezení dokáže Sony a1 zaznamenat sérii snímků s minimálním zpožděním a bez rušivých vibrací. To umožňuje fotografům zachytit každý detail i v těch nejdynamičtějších scénách. Snímač CMOS Exmor RS s rozlišením 50,1 megapixelů a vysokorychlostní obrazový procesor BIONZ XR spolupracují v dokonalé harmonii, aby zvládly obrovské množství dat generovaných při snímání touto rychlostí. Elektronická závěrka také minimalizuje tzv. rolling shutter effect, který se může objevovat u některých fotoaparátů s elektronickou závěrkou při fotografování rychle se pohybujících objektů. Sony a1 tak představuje ideální nástroj pro profesionální fotografy, kteří požadují to nejlepší z hlediska rychlosti, přesnosti a kvality obrazu.

8K video při 30p s 10bitovou hloubkou

Sony A1 posouvá hranice možností natáčení videa. Snímač CMOS Exmor R s rozlišením 50,1 megapixelu umožňuje nahrávat video v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu s 10bitovou barevnou hloubkou. Tato kombinace přináší neuvěřitelně detailní a plynulý obraz s více než miliardou barevných odstínů. To ocení zejména profesionálové v oblasti reklamy, dokumentu nebo přírody, kteří vyžadují maximální obrazovou kvalitu. 10bitový formát videa navíc poskytuje větší flexibilitu při postprodukci, a to zejména při color gradingu. Díky širokému dynamickému rozsahu a věrnému podání barev je možné s videem z A1 dosáhnout skutečně profesionálních výsledků.

Systém automatického ostření s 759 body

Sony A1 posouvá hranice možností automatického ostření s neuvěřitelným počtem 759 bodů fázové detekce, které pokrývají 93 % plochy snímače. To umožňuje fotoaparátu dosahovat mimořádně rychlého a přesného ostření i v těch nejnáročnějších podmínkách. Systém automatického ostření Sony A1 je schopen sledovat objekty pohybující se rychlostí až 20 snímků za sekundu s plným automatickým ostřením a automatickou expozicí, což z něj činí ideální nástroj pro fotografování sportu, divoké zvěře a dalších dynamických scén. Algoritmy umělé inteligence hrají klíčovou roli v rozpoznávání objektů a sledování pohybu. Sony A1 dokáže rozpoznat a sledovat nejen lidské oči, ale také oči zvířat a ptáků, což umožňuje fotografům pořizovat snímky s dokonalou ostrostí i u nepředvídatelných objektů. Tato funkce je neocenitelná pro fotografy divoké přírody a domácích mazlíčků.

Sledování očí v reálném čase pro lidi a zvířata

Sony a1 posouvá hranice možností v oblasti fotografování a natáčení videa. Jednou z jeho revolučních funkcí je sledování očí v reálném čase, a to jak u lidí, tak u zvířat. Tato technologie využívá pokročilý algoritmus, který dokáže s vysokou přesností identifikovat a sledovat oči v záběru. Díky tomu je fotoaparát schopen udržet dokonalé zaostření na oči objektu, a to i v případě, že se pohybuje.

Tato funkce je neocenitelná pro fotografy a kameramany, kteří se specializují na portréty, svatby, sportovní události nebo wildlife fotografii. Sledování očí v reálném čase jim umožňuje soustředit se na kompozici a zachycení emocí, aniž by se museli obávat o technickou stránku zaostření.

Sony a1 rozpoznává lidské i zvířecí oči, což z něj činí všestranný nástroj pro fotografy všech žánrů. Ať už fotografujete portrét vašeho psa nebo se snažíte zachytit akci na fotbalovém hřišti, Sony a1 vám pomůže dosáhnout profesionálních výsledků.

Elektronický hledáček s rozlišením 9,44 milionu bodů

Sony A1 se může pochlubit elektronickým hledáčkem (EVF), který posouvá hranice možností. S rozlišením neuvěřitelných 9,44 milionu bodů nabízí EVF v Sony A1 bezkonkurenční úroveň detailů a realismu. Fotografové a kameramani ocení jasný a čistý obraz, který věrně reprodukuje scénu před objektivem. Díky vysokému rozlišení je EVF ideální pro přesné zaostřování, posuzování hloubky ostrosti a kontrolu kompozice.

Obnovovací frekvence hledáčku dosahuje působivých 240 snímků za sekundu, což zaručuje plynulý a ničím nerušený obraz i při fotografování rychlých akcí. S latencí pouhých 0,03 sekundy je EVF v Sony A1 jedním z nejresponzivnějších na trhu. To umožňuje fotografům zachytit i ty nejrychlejší okamžiky s maximální přesností.

Sony A1 tak díky svému elektronickému hledáčku s rozlišením 9,44 milionu bodů nabízí fotografům a kameramanům výjimečný nástroj pro tvorbu.

Odolné tělo z hořčíkové slitiny

Sony Alpha 1 je profesionální fotoaparát, který se může pochlubit odolným tělem z hořčíkové slitiny. Tato slitina je známá svou lehkostí a zároveň neuvěřitelnou pevností. Díky tomu je Sony A1 ideálním společníkem pro fotografy, kteří pracují v náročných podmínkách, ať už jde o extrémní teploty, vlhkost nebo prašnost. Hořčíková slitina chrání citlivou elektroniku a mechanismy fotoaparátu před poškozením a zajišťuje jeho spolehlivý chod i v těch nejnáročnějších situacích. Kromě odolnosti přispívá hořčíková slitina také k nízké hmotnosti fotoaparátu. To ocení zejména fotografové, kteří tráví dlouhé hodiny fotografováním v terénu. Sony A1 tak představuje ideální kombinaci odolnosti, nízké hmotnosti a špičkového výkonu, která uspokojí i ty nejnáročnější fotografy a kameramany.

Dva sloty pro paměťové karty CFexpress typu A

Sony A1 je profesionální fotoaparát, který posouvá hranice možností v oblasti fotografování a natáčení videa. Jedním z klíčových prvků, které mu to umožňují, jsou dva sloty pro paměťové karty CFexpress typu A. Tyto karty představují nejnovější standard v oblasti úložišť dat a nabízejí neuvěřitelnou rychlost čtení a zápisu. Pro profesionální fotografy a kameramany je to klíčové, protože jim to umožňuje pracovat s velkými objemy dat, jako jsou například fotografie ve formátu RAW s vysokým rozlišením nebo videa v rozlišení 8K. Díky dvěma slotům pro karty CFexpress typu A nabízí Sony A1 flexibilitu a spolehlivost. Uživatelé mohou například nastavit snímání fotografií na jednu kartu a videa na druhou, nebo využít druhý slot jako zálohu pro případ selhání první karty. Rychlost karet CFexpress typu A dále umožňuje fotoaparátu Sony A1 plně využít potenciál svého obrazového snímače a dosahovat tak neuvěřitelné rychlosti snímání až 20 snímků za sekundu s elektronickou závěrkou a bez blackoutu v hledáčku. To je ideální pro fotografování rychlých akcí, jako jsou sporty nebo wildlife.

Připojení Wi-Fi 6 a 10Gb/s Ethernet

Sony A1 se pyšní nejmodernějšími možnostmi připojení, které uspokojí i ty nejnáročnější profesionály. Pro bezdrátový přenos dat je k dispozici Wi-Fi 6 (802.11ax), nejnovější standard Wi-Fi, který nabízí neuvěřitelnou rychlost a stabilitu. S Wi-Fi 6 můžete přenášet fotografie a videa do vašeho počítače nebo cloudového úložiště bleskovou rychlostí, a to i ve velmi rušných prostředích s mnoha dalšími zařízeními.

Pro ty, kteří vyžadují absolutně nejrychlejší a nejspolehlivější připojení, je Sony A1 vybavena portem 10Gb/s Ethernet. Toto extrémně rychlé kabelové připojení je ideální pro studiové fotografy a kameramany, kteří potřebují přenášet obrovské objemy dat bez zpoždění.

Kromě Wi-Fi 6 a 10Gb/s Ethernetu nabízí Sony A1 také Bluetooth, USB-C a HDMI porty pro maximální všestrannost a kompatibilitu s širokou škálou zařízení. Ať už fotografujete svatbu, natáčíte dokumentární film nebo zaznamenáváte sportovní událost, Sony A1 vám poskytne rychlé, spolehlivé a bezproblémové připojení, které potřebujete k dosažení těch nejlepších výsledků.

Výdrž baterie až 530 snímků na jedno nabití

Fotoaparát Sony a1 je vybaven baterií NP-FZ100 s vysokou kapacitou, která umožňuje pořídit až 530 snímků na jedno nabití při použití displeje LCD. To je ideální pro fotografy, kteří tráví dlouhé hodiny fotografováním v terénu a nechtějí se omezovat výdrží baterie. V kombinaci s volitelným bateriovým gripem VG-C4EM, který pojme dvě baterie NP-FZ100, se výdrž fotoaparátu zdvojnásobí až na neuvěřitelných 1060 snímků. To ocení zejména profesionální fotografové, kteří potřebují mít jistotu, že jim fotoaparát vydrží i během náročných zakázek. Kromě dlouhé výdrže baterie se Sony a1 může pochlubit i rychlým nabíjením. Pomocí dodané nabíječky lze baterii NP-FZ100 nabít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut. To znamená, že i když se vám podaří baterii vybít, nebudete muset čekat dlouho, než budete moci pokračovat ve fotografování.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: LukasJursa

Tagy: sony a1 | informace o produktu sony a1