Žehličky nabízí spoustu praktických funkcí v jednom

Když se zamyslíte nad tím, jaké domácí práce patří k těm hodně častým, určitě Vás napadne žehlení. A je tomu opravdu tak. Žehlí nejenom ženy, ale občas také muži. Možná právě proto je vhodné dělat všechno proto, abyste si takovou činnost co možná nejvíce zjednodušili. Vaším cílem budou kvalitní žehličky nabízející dostatek přínosných funkcí.

U žehliček je z čeho vybírat

V okamžiku, kdy se rozhodnete pro nákup nové žehličky, určitě nemusíte skončit pouze u té napařovací. Současný trh je v tomto směru více než bohatý. Nabízí se modely cestovní, ale také parní, respektive parní generátory. Výjimkou nejsou ani produkty určené pro vertikální žehlení, žehlící lisy nebo speciální napařovače oblečení.

Jaké parametry zvolit?

U žehličky musíte samozřejmě přihlížet k několika důležitým technickým parametrům. Ty se ve výsledku promítnou do kvality žehlení. S těmi nejdůležitějšími z nich Vás seznámíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Parní výkon10 až 700 g/min.
Objem nádoby na vodu1,8 až 4 l
Příkon600 W až 3 500 W
Délka kabelu1,5 m až 5 m
Jaké parametry by měla mít Vaše budoucí žehlička?

Ano, při výběru vhodného produktu hrají důležitou roli i ty nejmenší detaily, kam mimochodem patří délka napájecího kabelu. Zároveň nesmíte podceňovat povrchový materiál žehličky. Největší kvalitou se vyznačuje smalt a keramika. Z pohledu odolnost vede určitě safír.

Praktické funkce moderní žehličky

Kapitolou samou o sobě jsou konkrétní funkce žehliček. Ty přináší v rámci žehlení dostatek komfortu a bezpečí. Dokazuje to například automatické vypnutí. Když bude žehlička disponovat odvápňovacím systémem, můžete do ní bez jakéhokoliv omezování nalévat vodu z vodovodu. Tvorba vodního kamene v tomto případě nehrozí. Pro žehlení nejrůznějších záhybů vsaďte na Double ActiveCalc systém. Takový Anti Drip systém se zase postará o to, že na prádlo nebude odkapávat voda. Podstatná je bohatá regulace teploty a páry, které jsou pro žehlení naprosto zásadní. Ve výsledku si k žehličce nezapomeňte pořídit i kvalitní žehlící prkno.

Publikováno: 18. 06. 2021

Kategorie: Domácnost

Autor: LukasJursa

Tagy: funkce | kabel | napařování | parní výkon | prádlo | příkon | žehlení | žehlící prkno | žehlička | žehličky