Hlasoví asistenti jsou nepostradatelnými pomocníky

Současné době jednoznačně vévodí chytrá domácnost. Stále více lidí chce řadu důležitých prvků bydlení ovládat skrze mobilní telefon. Takový komfort ovšem můžete povýšit na daleko vyšší úroveň. Nápomocni Vám v tomto směru budou hlasoví asistenti. Jak asi správně tušíte, půjde o moderní zařízení. Vy můžete díky tomuto výrobku rozdávat příkazy a ovládat chytré doplňky domácnosti.

Kompatibilita na prvním místě

Pokud se rozhodnete, že se nedílnou součástí Vašeho obydlí stanou hlasoví asistenti, měli byste přihlížet ke kompatibilitě. A to kompatibilitě s chytrým telefonem. Každý z nás přece jenom využívá odlišný mobilní systém a od hlasového asistenta očekává jiné věci. V tomto směru Vám budou nápomocna tři prověřená řešení, jimiž jsou Google Home, Apple HomeKit a Amazon Alexa.

Hlasoví asistenti pod drobnohledem

Než se rozhodnete vybrat si hlasového asistenta, měli byste vědět ještě několik podstatných informací. To nejdůležitější Vám nyní přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí. Díky nim se dozvíte všechno podstatné.

Jaká služba je využívána v rámci Google Home?

Google Asistent je jméno tohoto zařízení. Asistent plní rozkazy a příkazy poté, co vyslovíte slovní spojení Hey Google.

Jak se jmenuje chytrý reproduktor od Amazonu?

Je to Amazon Echo. Samotná asistence je realizována prostřednictvím Amazon Alexa.

Jak funguje Apple HomeKit?

Tento koncept je kompatibilní s výrobky americké společnosti Apple. Abyste mohli plně využívat těchto služeb, musíte si pořídit Apple HomePod. Ovládání hlasového asistenta je realizováno po vyslovení příkazu Siri. Přesně tak je u Applu označována hlasová asistentka.

Co všechno umí hlasoví asistenti?

S pomocí hlasových asistentů a dalších prvků chytré domácnosti můžete například rozsvěcet světla, ovládat vytápění, pouštět si svoji oblíbenou hudbu, nastavit si budíka nebo si zahrát nějaké hry.

Mají hlasoví asistenti ještě jiné využití v domácnosti?

Určitě. Zmínit lze například zapínání a vypínání chytrých televizorů, ovládání zabezpečovacího zařízení nebo jiných chytrých spotřebičů. Možnosti hlasových asistentů se s vývojem technologií neustále rozšiřují.

Publikováno: 07. 06. 2021

Kategorie: Technologie

Autor: LukasJursa

Tagy: Alexy | Amazon | Apple | asistent | Googe | Hey Google | hlasoví asistenti | hlasový asistent | Homekit | Siri