Meteostanice – Mějte počasí pod kontrolou

Domácnost můžete obohatit o spoustu praktických a funkčních prvků, které Vám zpříjemní každodenní žití. Dokazuje to například klimatizace. Hodně praktická ovšem může být i meteostanice. S pomocí ní budete mít naprostý přehled o venkovním klimatu, ale také teplotě v interiéru. Tyto informační produkty dokáží změřit hodnoty nejrůznějšího typu.

Provedení moderní meteostanice

Když se rozhodnete pořídit si chytrou meteostanici, máte samozřejmě na výběr. Na počátku všeho se zamyslete nad tím, kam ji chcete umístit. Možností je totiž více než dost. Může se jednat o model situovaný na stole, ale i zařízení připevněné na zeď. Počítejte také s tím, že je třeba stanici spárovat s příslušnými čidly, popřípadě bude muset dojít k fyzickému propojení.

Co všechno byste měli vědět o meteostanicích?

Při výběru meteostanice si položte otázku, zda Vám stačí klasický model nebo dáte přednost tomu chytrému. Standardní zařízení zobrazuje naměřené údaje na příslušném displeji. Chytrá meteostanice může být prostřednictvím Wi-Fi a Bluetooth propojena s mobilním telefonem, takže aktuální informace máte neustále při sobě. O dalších důležitých věcech se zmíníme v níže prezentovaných otázkách a odpovědích.

Kam dosáhnou čidla meteostanice?

Pokud zvolíte drátovou variantu, je to podle délky drátu. V případě bezdrátového modelu počítejte s dosahem 30 až 150 metrů podle umístění stanice a samotného čidla.

Jak je napájena meteorologická stanice?

Může to být prostřednictvím napájecího adaptéru, tužkové nebo ploché baterie, popřípadě díky integrované nabíjecí baterii.

Jaké jsou typy meteostanic?

Na trhu jsou modely s budíkem, rádiem, ale také s fotorámečkem či s projekcí. To znamená, že výsledné hodnoty jsou přenášeny například na stěnu.

Jaké hodnoty mohou být změřeny?

V závislosti na typu přístroje je to teplota, vlhkost, rychlost větru, kvalita ovzduší, hluk nebo CO2 ve vzduchu.

Kolik stojí moderní meteostanice?

To hodně záleží na tom, co všechno od takového výrobku očekáváte. Ceny obvykle začínají na 100 Kč za obyčejné teploměry a mohou překročit hranici 5 000 Kč u chytrých meteostanic.