Robotický vysavač jako nepřekonatelný pomocník

Každý z nás touží po praktickém a automatickém pomocníkovi v domácnosti. Po zařízení, které šetří čas a ve výsledku i práci. Teď zrovna nemáme na mysli chytré lednice, ale ještě něco mnohem důmyslnějšího. Je to robotický vysavač, jehož název je jasně vypovídající. Chytrý prvek domácnosti vysávající podlahy za Vás.

Výhody a nevýhody robotického vysavače

Pojďme začít nejprve klady. Robotický vysavač pracuje sám, tedy bez Vašeho přičinění. Když má prostor vysátý nebo mu dochází baterie, sám se vrátí na své místo. Jeho provoz je velice tichý a funguje tak, jak si ho nastavíte. Ideální volbou je například pro rodiny, které mají domácího mazlíčka a tím pádem spoustu chlupů na zemi.

Počítat samozřejmě musíte s omezenější kapacitou sběrné nádoby a menším výkonem oproti klasickému vysavači. Manuální vysavač rozhodně nenahradí, ale stane se doplňujícím pomocníkem.

Robotický vysavač a jeho parametry

Když se rozhodnete pro výběr robotického vysavače, určitě Vás musí zajímat některé základní technické parametry. Ty Vám představíme prostřednictvím níže uvedené tabulky včetně samotných hodnot.

ParametrHodnota
HlučnostStandard 60 dB
Kapacita nádoby0,3 až 0,8 l
Doba provozu60 až 360 minut
Doba nabíjení90 až 390 minut
Informace související s robotickými vysavači.

Kromě těchto parametrů přihlížejte také k výkonu, příkonu a typu ovládání. Mnohé robotické vysavače můžete ovládat nejenom skrze speciální dálkový ovladač, ale využít lze i aplikace u chytrého mobilního telefonu.

Robotický vysavač má řadu doplňkových funkcí

Při výběru robotického vysavače se zaměřte i na jiné věci spojené s ním samotným. Na mysli máme například senzory proti pádu ze schodů a nejrůznější čidla zabraňující narážení do nábytku, zdi a ostatních překážek. Praktický je například časovač, detekce špinavých míst na podlaze a funkce proti zamotávání kabelů. Tím vším chytré robotické vysavače mohou disponovat. Vhod přijde i LED osvětlení, UV lampa pro ničení mikrobů a kolečka vyrobená z měkčeného materiálu, který nepoškodí podlahu. Tohoto praktického pomocníka ocení naprosto každý majitel nemovitosti.