Chlorella – Sladkovodní řasa se zajímavými účinky

Zdravé a různorodé stravování, o tom slyšel bezpochyby každý z nás. Ostatně, vegetariánství je jistě každému známé. Pojďme se ale zaměřit na konkrétní potravinu, která tělu přináší mnohé a je nedílnou součástí stravovacích filozofií. Je to sladkovodní jednobuněčná řada chlorella. Tu Vám představím podrobněji.

Chlorella a její vývoj

Ještě, než začneme s podrobnějším popisem chlorelly, zaměříme se na její historii a několik důležitých informací o ní samotné. Například to, odkdy je známá a podobně. To nejpodstatnější vyčtete z tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Stáří těchto organismů1,5 miliardy let
Objevení řasy1890
VýjimečnostVysoké množství chlorofylu
VyužitíDoplněk stravy
Základní informace spojené s chlorellou.

Konzumace této sladkovodní řady pochopitelně není v syrové přírodní podobě. Nemusíte konzumovat řasu jako takovou. Dostupné jsou nejrůznější tekuté směsi, ale i tablety nebo sypký nadrcený prášek.

Co všechno obsahuje sladkovodní řasa?

Víte, v čem spočívá hlavní kouzlo chlorelly? Je to především obsahové složení bohaté na vitamíny. Těch se uvnitř řasy nachází více než dost. Ať už je to vitamín A, několik vitamínů řady B, ale také C a E. Takové složení je mimochodem typické pro RAW stravu. Vedle toho jsou to i minerály v podobě hořčíku, železa, vápníku a draslíku. Nechybí ani nezbytné aminokyseliny.

Chlorella a její prospěšnost lidskému zdraví

V okamžiku, kdy se chlorella stane nedílnou součástí Vašeho jídelníčku, začínáte posilovat své tělo na mnoha frontách. V její prospěch hovoří například antioxidační účinky a anti karcinogenní vlastnosti. To znamená, že působí proti výskytu rakoviny. Dále minimalizuje výskyt cukrovky, a dokonce zlepšuje její průběh. Pokud patříte mezi ty, kdo mají problémy s fibromyalgií, potom je chlorella velice dobrou volbou.

Zapomínat bychom neměli ani na zmínku o srdečních nemocech. Těm se s chlorellou můžete poměrně úspěšně vyhnout. Blahodárně působí na výši krevního tlaku a cholesterol. Srdeční onemocnění Vás tak s největší pravděpodobností minou. Důležitá je pouze pravidelná a optimální konzumace chlorelly v libovolné podobě.

Publikováno: 23. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: LukasJursa

Tagy: antioxidanty | chlorella | krevní tlak | minerály | nápoj | prášek | řasa | sladkovodní řasa | vitamíny | zelená řasa