Čističky vzduchu zpříjemní domácí prostředí

Pokud chcete mít doma čistý vzduch, nebude tím pravým ořechovým klimatizace. Ta Vám poslouží při chlazení nebo ohřívání interiéru. V okamžiku, kdy chcete dýchat vzduch bez mikrobů a bakterií, stanou se Vaším cílem moderní čističky vzduchu. Ty dokáží vzduch vyčistit od prachu, zvlhčí ho, a dokonce odstraní i nejrůznější zápachy.

Filtrace je alfou a omegou čističky vzduchu

Čistička vzduchu funguje efektivně, když obsahuje ty správné filtry. V tomto směru narazíte na odlišné modely s rozdílnými filtry. Podstatný je HEPA filtr, který je schopen zachytit až 100 % virů a alergenů. Kromě něho můžete pořídit produkt s vodním filtrem, elektrostatickým filtrem nebo prachovým předfiltrem. O zahubení nepříjemných zápachů se stará uhlíkový filtr. Efektivní práci v rámci neutralizace alergenů provádí ionizátor.

Důležité parametry moderní čističky

O správném fungování tohoto domácího pomocníka se ostatně můžete přesvědčit i prostřednictvím meteostanice, která Vám prozradí například vlhkost v interiéru. Aby bylo dosaženo optimálního klimatu v dané místnosti, je zapotřebí zvolit odpovídající technické parametry konkrétní čističky. Vycházet můžete z tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Vzduchový výkon8 až 2500 m3/hod.
Hlučnost17 až 75 dB
Čištění místnosti4 až 800 m2
Příkon2 až 2300 W
Jaké parametry mohou mít čističky vzduchu?

V případě čističky vzduchu musíte také rozlišovat to, zda jde o čističku nebo zvlhčovač. S pomocí něho naopak docílíte optimální vlhkosti v interiéru.

Funkce čističky vzduchu

Závěr článku budeme věnovat funkční oblasti čističek vzduchu. Zmíníme se o funkcích, které přijdou jistě vhod. Je to například indikátor stavu opotřebení filtru. Ten Vám prozradí, kdy je zapotřebí filtr vyměnit nebo vyčistit. Praktický je také noční režim cílící primárně na nižší hlučnost. Vhod Vám přijde senzor kvality vzduchu, automatický režim fungující na základě znečištění vzduchu a dětský zámek. V rámci komfortu a pohodlí se určitě hodí i dálkové ovládání, díky němuž nemusíte vstávat a čističku zapnete z pohodlí sedačky. Některá chytrá zařízení je možné ovládat prostřednictvím mobilního telefonu.