Kuchyňský robot je důležitý pomocník v kuchyni

V dnešní době existuje spousta moderních produktů, které Vám usnadňují každodenní žití a pracovní činnosti. Typickým příkladem je třeba klimatizace. Pokud se ovšem zaměříte na oblast kuchyně, tím největším pomocníkem především ženského pokolení se stane kuchyňský robot. Moderní produkty toho nabízí daleko více než roboty vyráběné před mnoha lety.

K čemu potřebujete kuchyňský robot?

Před nákupem kuchyňského robotu by měla padnout první otázka. K čemu ho vlastně potřebujete? Na trhu je totiž řada výrobků určených k trochu odlišným činnostem. Někomu může stačit model sloužící pouze pro strouhání. Jiný naopak bude vyžadovat také funkci klasického odšťavňovače. Dále to může být robot s mlýnkem na maso nebo ten s mixérem. Výjimkou nejsou ani komplexní řešení nabízející vše v jednom.

Parametry kuchyňského robotu

Kuchyňský robot není pochopitelně jenom o vzhledu a možnostech přípravy jednotlivých pochutin. Přihlížet musíte i k těm nejmenším detailům, které jsou velice zásadní. Některé z nich můžete vyčíst z níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Příkon300 W až 2 500 W
Počet rychlostí2 až 13
Objem mísy2 až 10 l
Způsob mícháníStředový vs. planetární
Jaké parametry by mohl mít vhodně zvolený kuchyňský robot?

Dále by Vás mělo zajímat například to, z jakého materiálu je produkt zhotoven. Nejčastěji je to kov a plast. Stejně, jako u kávovaru se zajímejte o barevné podání. Dnes už to není pouze bílá, která může zdobit Vaši kuchyňskou linku. Dostupné jsou i výraznější barvy jako černá, červená, stříbrná nebo extravagantní žlutá.

Co všechno by měl mít kuchyňský robot?

Kuchyňský robot, to je nejenom investice na delší dobu, ale také důmyslný pomocník v kuchyni sloužící několik let. Proto nepodceňujte ani ty nejmenší detaily. Pohlídejte si pár praktických doplňků. Jsou to například protiskluzové nožičky. Vhodné jsou i bezpečnostní pojistky. Nejčastěji je to pojistka proti přehřátí a spuštění. Nakonec myslete na snadnou údržbu. Robot, respektive jeho důležité části by mělo být možné mýt v myčce na nádobí.

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: bydlení

Autor: LukasJursa

Tagy: doplňky | kov | kuchyně | kuchyňský robot | míchání | mletí | plast | pojistky | protiskluzové nožičky | robot