Smart květináč zvýší úroveň Vašeho pěstování

V dnešní době chytrých domácností si můžete pořídit smart výrobky nejrůznějšího typu. Nejsou to ovšem jen hlasoví asistenti, jak by si mohl, kdo myslet. Pokud s nadšením pěstujete rostliny, květiny nebo zeleninu, určitě Vás zaujme smart květináč. Jak možná správně tušíte, půjde o chytrý květináč, který se o pěstování do značné míry postará za Vás.

Provedení chytrého květináče

I když tento sortiment na trhu není rozšířen tak, jako třeba drony, stále máte z čeho vybírat. Několik dominantních výrobců Vám nabídne typově odlišné produkty tak, aby si na své přišel opravdu kdokoliv. Inspiraci v tomto směru můžete čerpat z tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
TvarHranatý nebo kulatý
Výška37 až 59 cm
Šířka17 až 195 cm
Počet sazenic2 až 24
Jaké existují na trhu moderní smart květináče?

Pokud jde o kulaté květináče, jejich průměr se pohybuje mezi 21 až 60 cm. Pestré volby se Vám dostane i z pohledu barevného provedení, i když nejuniverzálnější barvy jsou samozřejmě bílá a černá.

Jak funguje smart květináč?

Smart květináč nefunguje stejně, jako ten klasický, kdy květiny dáte do hlíny a zaléváte. V tomto případě je obvykle používán speciální substrát. Alternativou je aeroponní chytrý květináč, kde dokonce není zemina žádná a systém sám opečovává kořínky květin a plodin. Základem všeho je samozřejmě správné dávkování vody. Současně s tím je podáváno i nezbytné hnojivo. Jako osvětlení obvykle slouží LED světla, takže pěstování lze realizovat bez denního světla, i když to nemusí být úplně ono.

Připravte se ovšem na to, že ani smart květináč nedokáže úplné zázraky, takže například u pěstovaných plodin nemusí být výsledek takový, jako při manuální péči. V podání květin však získáte skvělého pomocníka. Od Vás se očekává pouze zapojení chytrého květináče do zásuvky a občasné doplnění vody, popřípadě hnojiva do zásobníku. Konkrétní typ smart květináče byste měli volit s přihlédnutím k tomu, jakou plodinu nebo květinu chcete pěstovat. Důležitá je primárně velikost květináče.