Smart watch – Hodinky, které umí být chytré

Chytrá domácnost, smart květináč, chytrá televize a smart lednice. Tohle všechno jsou trendy současné doby. Označení smart a „chytrý“ je na denním pořádku. A netýká se to pouze domácích spotřebičů. Populární se staly také smart watch neboli chytré hodinky. Ty nabývají podoby klasických hodinek nebo mohou mít kompaktnější formu sportovního náramku.

V čem spočívá kouzlo smart watch?

Smart watch, to nejsou jen klasické hodinky, které Vám ukáží aktuální čas. Jde o komplexní zařízení propojitelné s mobilním telefonem. Teprve při spárování hodinek s chytrým telefonem využijete jejich maximální potenciál. Ve své podstatě se stanou Vaším mobilním asistentem při realizaci čehokoliv.

Co všechno umí chytré hodinky?

Na rozdíl od chytré lednice Vás smart watch donutí se pořádně hýbat. Jsou schopny přehledně a komplexně monitorovat Vaše pohybové aktivity a zároveň Vás upozorňovat, kdy jich máte omezené množství. O dalších vymoženostech chytrých hodinek se více rozepíšeme v níže uvedených otázkách a odpovědích.

V čem spočívá hlavní klad v rámci propojení s mobilním telefonem?

Chytré hodinky Vás díky tomu informují o příchozích hovorech a zprávách, včetně e-mailů a ostatních notifikací. Pak můžete mít telefon neustále ztišený a hodinky Vás upozorní na vše podstatné.

Jaké sportovní funkce nabízí chytré hodinky?

K dispozici je samozřejmě trasování Vašich sportovních aktivit. Těch si mimochodem můžete zvolit velké množství. K dispozici budete mít počet spálených kalorií, aktuální srdeční tep a mnohé jiné.

Jsou smart watch vhodné také pro děti a seniory?

Určitě. Děti můžete mít díky chytrým hodinkám plně pod dohledem. U seniorů mohou naopak fungovat při hlídání životních funkcí a jako nástroj pro přivolání pomoci při zdravotních obtížích.

Jak využiji takové hodinky při sportu?

Praktické je nejenom sledování sportovních aktivit, ale i možnost pouštění hudby do bezdrátových sluchátek.

Slouží smart watch ještě k něčemu dalšímu?

Ano, dokáží plně nahradit sekretářku. Můžete si prostřednictvím nich pořizovat poznámky, nákupní seznam a řešit elektronickou korespondenci.