Vinotéka – Pomyslný sklípek přímo u Vás doma

Při vybavování domácnosti se nemusíte zaměřovat pouze na automatickou pračku. Existují i příjemnější elektrospotřebiče přinášející náležitý užitek. Jedním z nich je například vinotéka. Takový pomyslný domácí sklípek, kam pohodlně uložíte láhve svého oblíbeného vína a budete je mít neustále po ruce. Navíc vinotéky dnes nabývají originálních vzhledů, a tak dokonale zapadnou do jakéhokoliv interiéru.

Dostatečná kapacita a odpovídající zóny

Stejně, jako když vybíráte smart televizi, tak i u vinotéky musíte přihlížet k mnoha důležitým parametrům. Jedním z nich je velikost. Ta musí odpovídat počtu láhví, které do ní chcete uložit. Dostupné jsou velikosti od několika láhví, až po modely určené ke skladování desítek kusů vína.

Dále byste měli vědět, jaké víno vlastně skladujete, protože každé vyžaduje trochu odlišnou teplotu. V níže uvedené tabulce se dozvíte, jaká by měla být teplota uvnitř vinotéky u konkrétního druhu nápoje.

VínoOptimální teplota skladování
Bílé sladké víno7 až 9 °C
Bílé suché víno9 až 11 °C
Červené zralé víno14 až 16 °C
Šumivé víno4 až 6 °C
Víte, v při jaké teplotě musí být skladováno konkrétní víno?

Právě na základě toho se rozhodnete, zda Vás zajímá vinotéka jednozónová, dvouzónová nebo vícezónová. I to je jedna ze zásadních věcí, kterou si jednoduše musíte promyslet dopředu.

Vinotéka nabízí řadu užitečných funkcí

Pokud jde o vinotéku, prezentuje se Vám dvojí chlazení. Jednoduchým a nenáročným systémem je termoelektrický článek. Daleko sofistikovanější variantou je vinotéka s kompresorem. Když se nyní oprostíme od volby konkrétního designu, je vhodné přejít k nabízeným funkcionalitám. Těch je samozřejmě více než dost.

Praktické a dobře vypadající je bezpochyby LED osvětlení. Chybět by neměl ani UV filtr. To platí dvojnásob při skladování vybranějších kousků. Dále to může být rychlé chlazení neboli super chlazení, displej s nastavením všech potřebných parametrů a antibakteriální ochrana. Pokud uvnitř vinotéky chcete neutralizovat nepříjemné pachy, přijde Vám vhod airfresh filtr. Některé modely lze pak i uzamknout, aby se dovnitř nedostaly například děti.

Publikováno: 14. 06. 2021

Kategorie: Domácnost

Autor: LukasJursa

Tagy: bílé víno | červené víno | chlazení | filtr | LED osvětlení | skladování | šumivé víno | teplota | víno | vinotéka